Kovas ir balandis yra tie mėnesiai, kuomet JAV vyksta svarbiausios NCAA studentų lygos krepšinio kovos. Yra įprasta, jog šiose dvikovose rungiasi talentingiausi žaidėjai, kurių laukia šviesi ateitis NBA lygoje. Tačiau finalo ketverte nebus vieno talentingo vaikino, kuriam prognozuojamas šaukimas NBA naujokų biržoje tarp penkių geriausiųjų. Jo nebus ne todėl, kad jo universitetas nepateko tarp 4 stipriausių komandų ir ne todėl, jog atletas patyrė traumą. Šis krepšininkas paprasčiausiai pasirinko kitą kelią į NBA. Jis nutarė rungtyniauti vienerius metus profesionaliai, kol jo bendraamžiai kovos dėl prestižiškiausio studentų lygos trofėjaus. Šis vaikinas – E. Mudiay.
Iš Kongo Demokratinės Respublikos kilęs žaidėjas pasielgė gana neįprastai persikeldamas rungtyniauti į Kiniją. Tai sukėlė nemažą diskusijų audrą JAV. Kur matyta, kad mokyklą pabaigęs jaunuolis nestotų į universitetą ir pabėgtų į užsienį. Tačiau ar tai buvo protingas ar neapdairus žingsnis parodys tik laikas.
Kaip vieną iš išvykimo priežasčių jaunasis talentas nurodė norą paremti šeimą pinigais. 1,2 mln. dolerių vertės kontraktas išties viliojo. Tad neilgai trukus jis tapo „Guangdong Tigers“ nariu. Tai itin sėkminga Kinijos lygos komanda, dažnai minima tarp lygos favoričių. Čia atvykėlio komandos draugais buvo kinų krepšinio žvaigždė, ne vienerius metus NBA lygoje praleidęs Yi Jianlian‘is, taip pat šios lygos duonos ragavę W. Bynum‘as ir J. Adrien‘as. 196 cm ūgio įžaidėjas tikėjosi kaip įmanoma daugiau padėti savo komandai ir įgyti patirties. Tačiau ne viskas klostėsi taip sėkmingai kaip norėta. Reguliariajame sezone sužaidęs tik 10 rungtynių, E. Mudiay pasitempė kulkšnį ir iškrito iš rikiuotės. Kadangi komanda norėjo išlikti pretendente į čempionų titulą, nusprendė nelaukti kol žaidėjas išsigydys traumą ir įsigijo kitą įžaidėją W. Bynum‘ą. Su juo „Guangdong Tigers“ laimėjo net 27 rungtynes iš eilės. Tad pasveikus E. Mudiay, komandos treneris toliau rėmėsi galingai žaidžiančiu W. Bynum‘u bei aukštaūgiu J. Adrien‘u. Kaip žinoma, Kinijos lygoje galioja dviejų legionierių limitas, o klubas nenorėjo verstis dviem legionieriais gynėjų grandyje, tad E. Mudiay buvo įrašytas į neaktyvių žaidėjų sąrašą.
Po šių įvykių gynėjas neišvyko namo (kas neatrodytų keista, nes jaunas žaidėjas visada nori žaisti, o ne sėdėti ant suoliuko), o liko su komanda, kartu su ja keliavo, treniravosi. Tiesiog mokėsi būti profesionalu ir sėmėsi patirties iš veteranų. Ne veltui sakoma, kad sunkus darbas ir kantrybė atsiperka. Staigų pirmą žingsnį turinčio žaidėjo paslaugų komandai prireikė pusfinalio serijoje. „Guangdong Tigers“ pralaimėjo pirmuosius du mačus ir komandos treneriai nusprendė ieškoti gelbėtojo. Jie netikėtai išbraukė iš aktyvių žaidėjų sąrašo aukštaūgį J. Adrien‘ą ir nusprendė į aikštę išleisti jaunąjį E. Mudiay. Pastarasis pateisino komandos trenerių viltis ir po traumos grįžęs į aikštę nukalė kelią į pergalę savo komandai, pelnydamas 24 taškus, atkovodamas 8 kamuolius ir atlikdamas 4 rezultatyvius perdavimus. Deja, kitose rungtynėse E. Mudiay neišgelbėjo savo komandos ir ji buvo priversta baigti sezoną. Tačiau krepšininkas įrodė savo vertę, jog nepaisant jauno amžiaus jis gali sužaisti svarbiuose mačuose. Per 12 sužaistų rungtynių Kinijoje, jis vidutiniškai įmesdavo 18 taškų, atkovodavo po 6,3 kamuolio, atlikdavo po 6 rezultatyvius perdavimus ir perimdavo po 1,6 kamuolio.
Lieka neaišku ar šis sprendimas išvykti į Kiniją buvo teisingas ir kaip toliau klostysis jo karjera, tačiau aišku viena – dėl šio atletiško 19 m. talento virs nuožmi kova tarp NBA klubų.